METODA IPM

Metoda IPM na pluskwy

metoda IPM na pluskwy

METODA IPM w przypadku szkodników człowieka i zwierząt

Metoda IPM czyli zintegrowana ochrona przed szkodnikami, skrót IPM (ang.: Integrated Pest Management) jest strategią walki, która koncentruje się na skuteczności, długotrwałej ochronie i długotrwałym zniszczeniu szkodników przez zastosowanie kombinacji najlepszych dostępnych technik i zmian.

Ze względu na niską skuteczność insektycydy są generalnie unikane. Ich minusami są także: toksyczność, niekorzystne zmiany długotrwałe – niszczenie ekosystemu, nabywanie odporności przez szkodniki, niszczenie zdrowia. Celem IPM jest szybkie i trwałe usunięcie konkretnych szkodników bez szkody dla ludzi lub organizmów pożytecznych. Zwalczanie przebiega sposobami i metodami skuteczniejszymi i jednocześnie minimalizującymi ryzyko dla zdrowa ludzkiego, zwierząt i otoczenia.

Jak wygląda zwalczanie pluskiew metodą IPM w praktyce?

Każdy przypadek jest inny, ale zwalczanie pluskiew metodą IPM posiada najczęstsze składowe:

1. Dokładna inspekcja całego lokalu
2. Wyznaczenie ognisk populacji, ocena skali, wyznaczenie zajętych stref, zagrożeń (ograniczenia wewnętrzne, praca, sąsiedzi)
3. Dobór najlepszych możliwych sposobów i technik zwalczania i ochrony (wg warunków w lokalu)
4. Przedstawienie klientowi oceny sytuacji i następnych kroków
5. Zastosowanie najlepszej techniki natychmiastowej eliminacji wszystkich faz rozwoju pluskiew we wszystkich pomieszczeniach z podejrzeniem obecności pasożytów
6. Zablokowanie dostępu pasożytom zewnętrznym na przyszłość (ponad 5 lat) profesjonalnymi blokadami bezobsługowymi
7. Szeroka profilaktyka. Poinstruowanie klienta jak skutecznie uniknąć problemów z pluskwami w przyszłości w różnych okolicznościach (lokal sąsiedni, kontakt w innym lokalu, przeprowadzka, przyniesienie, praca, szpital, hotel, hostel, podróże)
8. Sporządzenie protokołu, karty weryfikacji i karty gwarancji

Dlaczego w metodzie IPM przeciw pluskwom chemia jest wykluczona?

Chemia jest najprostszą i najsłabszą metodą walki z pasożytami zewnętrznymi. Insektycydy nie spełniają oczekiwań w zakresie skuteczności i szybkości działania – a jest to konieczne w przypadku metody IPM, gdzie zanim przestrzenie zostaną zablokowane muszą zostać oczyszczone na miejscu w 100%. Dodatkowo insektycydy niszczą zdrowie na przestrzeni wielu miesięcy po zabiegu. Na powierzchni pościeli, materacy, tapicerki, wykładzin, dywanów, zasłon nie wolno używać chemii, więc podlega ona istotnym ograniczeniom w sypialni. Czas połowicznego rozkładu insektycydów podaje się w tygodniach i waha się od kilku do kilkuset. Rekordziści rozkładają się (biodegradują) dziesiątkami lat. Bezpośrednie zagrożenie życia występuje nawet do kilku tygodni po opryskach, dlatego wiele firm wycofuje się pod różnym pretekstem gdy słyszą, że pomieszczenia sypialne będą przeznaczone dla malutkich dzieci lub osób z problemami zdrowotnymi. Jednym z zagrożeń zatrucia bezpośredniego wymagającym hospitalizacji z powodu zagrożenia życia jest obrzęk płuc w wyniku ich podrażnienia. Objawy, np. zmęczenie, zadyszka, można przeoczyć. Płuca uszkadzają się i wypełniają stopniowo płynem prowadząc do niewydolności oddechowej. Może ona nastąpić nawet po paru tygodniach od oprysku.

Dlaczego metoda IPM przeciw pluskwom nie jest powszechna?

Metody IPM zostały opracowane już na pocz. lat 70-tych w Stanach Zjednoczonych i są powszechne w krajach wysokorozwiniętych. W Polsce są rzadkie ze względu na brak woli większości firm. Metoda IPM jest skuteczna, wymagająca, jednorazowa, trwa wiele godzin, wykonuję ją specjalista. Metody chemiczne są nieskuteczne, najprostsze, wielorazowe, potrafią trwać 5-10 minut, może wykonać je każdy. Co, wg Państwa, się bardziej opłaca firmom, gdy koszt chemii jest śmiesznie niski?

UWAGA: WSZELKIE USŁUGI OBECNIE ZAWIESZONE TYMCZASOWO

Powrót na STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Copyright © 2011 odpluskwianie.pl

metoda IPM na pluskwy zwalczanie pluskiew metodą IPM Warszawa

pluskwy,pluskwa domowa,pluskwa,jak wygląda pluskwa,pluskwy zwalczanie,zwalczanie pluskwy,zwalczanie pluskwy domowej,zwalczanie pluskiew,środki na pluskwy,dezynsekcja,dezynsekcja cennik,dezynsekcja pluskwy,ugryzienia pluskwy,ugryzienie,pluskwy w domu,pogryzienie przez pluskwy,gazowanie,gazowanie pluskiew,gazowanie owadów,ukąszenia pluskwy pluskwy poradnik pluskwy ebook pluskwy e-book pluskwy książka pluskwy porady

dezynsekcja wrocław

Reklamy