Pakiet nr 1 – Chemiczny Szczegółowy

 • opryski pod ciśnieniem pomieszczeń, a w szczególności, miejsc lokowania się pasożytów zewnętrznych czyli miejsc odwróconych i bocznych gdzie nie dociera światło – dotyczy to najbardziej zakamarków lub głębokich zakamarków
 • ze względu na ochronę Państwa zdrowia elementy typu materace, siedziska, oparcia, podłokietniki tapicerowane, dywany, zasłony, rzeczy osobiste, koce, pościel, poduszki, kołdry, pluszaki, zabawki itp. nie są traktowane pestycydami lub są one uprzednio zafoliowane (1)*
 • ze względu na konieczną, przy pasożytach, dokładność może zająć od 1 godziny w górę
 • zasiedlenie następuje po opadnięciu insektycydów, intensywnym wietrzeniu i usunięciu wyschniętych pozostałości rezydualnych po środkach ze wszystkich miejsc z którymi, bezpośrednio lub pośrednio, może mieć później kontakt człowiek.
 • w przypadku dużej populacji lub wcześniejszych błędów i uprzedniego rozproszenia pasożytów jedna sesja może nie wystarczyć
 • wykonuje technik (2)*

Pakiet nr 2 – Chemiczno-Termiczny

 • oczyszczenie termiczne pod ciśnieniem powierzchni, miejsc i zakamarków, gdzie potencjalnie znajdują się jaja pluskiew, nimfy pluskiew, osobniki dorosłe, a których nie wolno traktować toksycznymi insektycydami, np.: materace, siedziska, oparcia, podłokietniki tapicerowane, dywany, zasłony, rzeczy osobiste, koce, pościel, poduszki, kołdry, pluszaki, zabawki (1)*
 • ze względu na powyższe obniżona zostaje toksyczność rezydualna tych miejsc i obniżony efekt rozbiegania i głębokiego rozpraszania się pluskiew po lokalu
 • opryski pomieszczenia oraz dotarcie pod ciśnieniem insektycydami do pozostałych powierzchni, miejsc i zakamarków
 • ze względu na konieczną, przy pasożytach, dokładność może zająć od 2 godzin w górę
 • zasiedlenie następuje po opadnięciu insektycydów, intensywnym wietrzeniu i usunięciu wyschniętych pozostałości rezydualnych po środkach ze wszystkich miejsc z którymi, bezpośrednio lub pośrednio, może mieć później kontakt człowiek.
 • w przypadku dużej populacji lub wcześniejszych błędów i uprzedniego rozproszenia pasożytów jedna sesja może nie wystarczyć
 • wykonuje technik (2)*

Przygotowania

Przygotowania Pakiet nr 1 – chemiczny szczegółowy:

Przygotowania do pakietu Chemicznego Szczegółowego dotyczą całego pomieszczenia/pomieszczeń, które zostaną wskazane przez Klienta do oprysków.

Poniższe przedmioty należy zapakować w folię/worki foliowe, zamknąć szczelnie i pozostawić lub wynieść z lokalu:

 • wszystko co jest zaczepione na ścianach (np.: obrazy, zdjęcia, tablice, książki, półki itd.)
 • wszystko zrobione z materiału i mogące mieć kontakt ze skórą człowieka, tj.: tapicerka, materace, kołdry, śpiwory, poszewki, koce, rzeczy osobiste, itd.,
 • wszystkie książki, segregatory, czasopisma, teczki, papier, długopisy, klawiatury, sprzęt elektroniczny, buty, zabawki
 • wszystkie kartony
 • całą zawartość mebli

Wszystkie zapakowane przedmioty, które kolidowałyby z opryskiem utrudniając jego skuteczność, powinny opuścić pomieszczenia zanim rozpocznie się oprysk.

Meble:

 • meble pozostawione w pomieszczeniu powinny zostać rozebrane i elementy obrócone na bok lub odwrotnie (do góry nogami). Gdy danego mebla nie można rozebrać to powinien on, przynajmniej, zostać obrócony na bok lub do góry nogami. Gdy jest to niemożliwe to mebel powinien przynajmniej zostać odsunięty od ściany. Cała powierzchnia ścian powinna zostać udostępniona (tzn.: meble nie powinny jej zasłaniać).

Listwy:

 • listwy przypodłogowe, w wypadku gdy nie są szczelne, powinny zostać zdjęte i pozostawione na podłodze odwrócone do góry częścią, która przylegała do ściany.

Wszystkie zapakowane przedmioty powinny pozostać w zamkniętych workach przez min. 4 miesiące kwarantanny* lub wrócić na miejsce dopiero po odpowiedniej obróbce termicznej.

Bardzo korzystne jest gdy wszystkie obrobione termicznie** i powracające przedmioty będą już od tej pory przechowywane w workach foliowych lub pudłach z gładkiego plastiku/pleksi.

Przygotowania Pakiet nr 2 – chemiczno-termiczny:

Przygotowania są analogicznie do Pakietu nr 1 – chemicznego szczegółowego z wyjątkiem: materacy, siedzisk, oparć, podłokietników tapicerowanych, dywanów, poduszek, pluszaków, zabawek, które mogą pozostać w pomieszczeniu w celu głębokiego oczyszczania termicznego bez użycia pestycydów.


* Kwarantanna oznacza, że rzeczy/przedmioty szczelnie zamknięte w workach lub owinięte szczelnie folią stretch, w przypadku pozostawienia do oczyszczenia biernego powinny przebywać cały ten okres w stanie nie pozwalającym na spowolnienie metabolizmu pluskiew oraz pobranie pokarmu. Czas kwarantanny nie powinien być krótszy niż 4 miesiące. Po tym czasie i spełnieniu warunków wszystkie zamknięte osobniki powinny być martwe z głodu. Warunki objaśnia na miejscu specjalista-konsultant.

** Obróbka termiczna, jej warunki, sposoby, warianty i możliwości są przedstawiane przez specjalistę-konsultanta na miejscu

Objaśnienia do tekstu:

(1) Chemia

Wszystkie obecnie używane pestycydy ustawowo dzielą się na trzy klasy: średnio szkodliwe, toksyczne lub bardzo toksyczne. Nie ma nieszkodliwych, a już na pewno nie ma zdrowych. Pluskwy nabyły już, przez dekady, odporność na wiele insektycydów, zwiększyła się także grubość ich powłoki co powoduje ogromne problemy przy walce środkami chemicznymi. Na pluskwy działają tylko niektóre, najbardziej toksyczne, preparaty, najczęściej zabronione w rolnictwie już od wielu lat. Nie wolno opryskiwać jakimikolwiek pestycydami pościeli, materacy, wykładzin, dywaników, łóżeczek dziecięcych, mebli tapicerowanych, zasłon ani niczego co pochłonie chemię lub z czym będzie miała kontakt skóra później. Połowiczny rozkład pestycydów w środowisku naturalnym wynosi średnio 6-8 tygodni (czasami wiele lat) – bez gleby, deszczu, promieni UV okres ten wydłuża się wielokrotnie. Dyskwalifikujący jest też fakt, że najbardziej toksyczne pestycydy działają jednak tylko częściowo, powodując potem większe problemy niż przed ich użyciem.

(2) Technik vs. Konsultant

Technik jest najczęściej pracownikiem fizycznym i jest w stanie odpowiedzieć tylko na kilka podstawowych pytań, może nie potrafić rozwiązać nietypowe problemy na miejscu.

Konsultant to specjalista ds. zwalczania pasożytów zewnętrznych. Posiada szeroką wiedzę na ich temat. Potrafi przeprowadzić wnikliwą inspekcję, wyciągnąć wnioski. Odpowiada na bardzo wnikliwe pytania lub znajduje na nie odpowiedzi. Potrafi znaleźć rozwiązania nietypowych problemów na miejscu. Przekazuje szerokie wytyczne dot. profilaktyki.

Powyższa treść strony ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 Kodeksu Cywilnego oraz wszelkich innych przepisów. Sumy mogą ulec zmianie na podstawie wywiadu telefonicznego lub w czasie wstępnych ustaleń z klientem.


search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close