Pluskwy w łóżku

Pluskwy w łóżku – co warto o nich wiedzieć?

Pluskwy łóżkowe – każdy, kto musiał się z nimi zmierzyć, wie, jak trudnym zadaniem jest pozbycie się ich. To nieznośne insekty, które często trafiają do naszych domów stanowiących dla nich idealne miejsce do życia i rozmnażania. W naszych mieszkaniach mają one bowiem wszystko, czego potrzebują: ciepło, kryjówkę oraz pożywienie. U wielu osób pluskwy w łóżku budzą obrzydzenie i nic dziwnego, ponieważ insekty te żywią się ludzką krwią. Poprzez ugryzienia mogą powodować silne reakcje organizmu, stres i nerwicę, dlatego jeśli zauważysz u siebie ich obecność, nie czekaj – działaj natychmiast!

Najlepiej, jeśli od razu skorzystasz z usług doświadczonej firmy zajmującej się odpluskwianiem. Dzięki nam znajdujące się u Ciebie pluskwy w materacu szybko znikną, a Ty będziesz mógł spać spokojnie. Dowiedz się więcej na temat pluskiew łóżkowych – jak wyglądają, jak rozpoznać, że zagnieździły się w Twoim domu oraz jak skutecznie zwalczyć pluskwy w materacu?

Czym są pluskwy łóżkowe?

Pluskwy w łóżku to niewielkie, płaskie insekty, które możemy rozpoznać po czerwono-brązowym ubarwieniu. Przed pożywieniem się pluskwy łóżkowe mają średnicę ok. 5,5 mm, a po ukąszeniu wydłużają się nawet do 8 mm. Niektórzy ich wygląd porównują do pestki jabłka. Jeśli zatem w swoim domu zauważysz owada pasującego do powyższego opisu, to czas, by zacząć walkę z pluskwami łóżkowymi. Głównym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą obecność pluskiew w materacu naszego łóżka, są liczne ugryzienia, które mogą być sposobem na przeniesienie groźnych dla nas wirusów. Ukąszenia pluskwy łóżkowej są dosyć charakterystyczne – to swędzące zaczerwienienia skóry znajdujące się na nieowłosionych partiach naszego ciała. Zwykle widoczne są one w postaci kilku lub kilkunastu rzędów niewielkich guzków i wyglądającej na podrażnioną skóry.

Pluskwy w materacu – czy domowe sposoby są skuteczne?

Aby pozbyć się pluskiew łóżkowych, musimy najpierw je zlokalizować. Jak to zrobić? Przed rozpoczęciem walki z pluskwami w materacu należy dokładnie przeszukać strefę łóżka. Obecność pluskwy w łóżku możemy rozpoznać poprzez widoczne ślady krwi, będące wynikiem pozostawienia ich przez pluskwy, wylinki, jaja lub odchody insektów. Oznaką gniazda (grupy) będą również martwe oraz żywe owady, oraz nimfy znajdujące się w pobliżu łóżka. Jeśli już zlokalizujemy miejsce, w którym gniazdują pluskwy w materacu, możemy przystąpić do próby ich wytępienia.

Istnieje kilka sposobów, które możemy wykorzystać. Należy do nich m.in. zastosowanie olejków eterycznych lub preparatów na pluskwy łóżkowe. Przed tym konieczne jest jednak staranne wyczyszczenie oraz zdezynfekowanie miejsca, w którym osiedliły się insekty. Samodzielne wytępienie tego w domowych warunkach nie jest jednak takie proste, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej usługi odpluskwiania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie insekty zostały wytępione i w spokoju powrócisz do swojego domu oczyszczonego z tych niechcianych gości.

Odpluskwianie – najlepszy sposób zwalczania pluskiew w łóżku

Oferujemy kompleksowe usługi odpluskwiania, które obejmują zarówno wstępne badania na obecność pluskiew łóżkowych lub innych pasożytów w danym lokalu, jak i ich zwalczanie. Skorzystają u nas Państwo z wielu dostępnych sposób zwalczania pluskiew w materacu, do których można m.in. zaliczyć następujące pakiety:

  • Pakiet chemiczny szczegółowy – ze względu na wykorzystanie toksycznej chemii sprawdzi się w przypadku pustych pomieszczeń, materace, dywany, koce, zasłony czy tapicerowane meble lub są one zafoliowane;
  • Pakiet termiczny ogólny – pakiet, który nie przewiduje stosowania środków chemicznych wobec pluskiew łóżkowych, a oczyszczanie termiczne, które jest w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt, dlatego może być używane w przypadku całego wyposażenia mieszkania;
  • Pakiet chemiczo-termiczny – pakiet, który łączy w sobie cechy dwóch powyższych pakietów, co pozwala na usunięcie pluskiew w łóżku z wykorzystaniem chemicznych oprysków oraz wykorzystanie metody termicznej w miejscach, w których niemożliwe jest użycie toksycznych insektycydów;
  • Pakiet termiczny szczegółowy z profilaktyką – nie zakłada użycia toksycznych środków chemicznych, lecz termiczny sposób radzenia sobie z pluskwami w materacu oraz przewiduje dodatkowo roczną profilaktyczną opiekę konsultacyjną;
  • Pakiet IPM – w przypadku tego pakietu pluskwy łóżkowe zostają usunięte za pomocą oczyszczania termicznego, a ponadto wdrażany jest system blokad uniemożliwiających insektom dostęp do miejsc wypoczynku przez następne miesiące czy, jak kto woli – lata.

Omówione metody wykazują ogromną skuteczność w zakresie walki z pluskami w materacu, których nie są w stanie zagwarantować domowe sposoby. Dzięki powyższym pakietom raz na zawsze pozbędziesz się insektów, jakimi są pluskwy łóżkowe. Chętnie wyjaśnimy Ci wszystkie aspekty dotyczące bezpiecznego dla ludzi i zwierząt odpluskwiania, a także dokonamy jego wyceny – skontaktuj się z nami.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close