Pluskwy w mieszkaniu

Wszyscy chcemy mieszkać w czystym i bezpiecznym miejscu. Niestety, czasami jest tak, że pomimo utrzymywania porządku i regularnego sprzątania, pojawią się w domu niechciane insekty, które potrafią zrujnować przyjemność z przebywania we własnych czterech kątach. Pluskwy w domu mogą stać się zmorą, nie zależnie od tego czy dbamy o czystość, czy otaczamy się starymi przedmiotami lub czy często bywamy w hotelach. Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania? Rozwiązaniem problemu jest profesjonalna i doświadczona firma bazująca na wiedzy oraz doświadczeniu fachowców.

Pluskwy w mieszkaniu – problem, który może spotkać każdego

Znana jest opinia, że problem tych stworzeń dotyczy tylko miejsc brudnych, niesprzątanych, niezadbanych tam, gdzie nikt nie troszczy się o czystość i regularność. Jest to błędny osąd, pamiętajmy, nie są to szkodniki spożywcze czy sanitarne. Chociaż warto pamiętać, że sprzątanie pozwala na szybkie dostrzeżenie ich bytności, a to przyspiesza proces pozbycia się ich. Pluskwy w domu pojawiają się w wyniku przyniesienia ich przez domowników lub gości z innych miejsc, jak choćby z hotelu, schroniska, pociągu, komunikacji miejskiej, kina lub innego lokalu. Może też istnieć „pełzający” problem w samym budynku. Chociaż insekty te wydają się małe i niegroźne, ich ukąszenia mogą prowadzić do uczulenia lub innych reakcji na tle nerwowym, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Od dawna zajmujemy się zwalczaniem pluskiew i doskonale wiemy, z jak nieprzyjemnym problemem muszą zmagać się nasi klienci.

Pluskwy w domu – objawy bytności insektów

Warto pamiętać, że insekty te wychodzą i żerują głównie w nocy. Trudne jest je zauważyć za dnia, ponieważ ich wielkość i wytrzymałość powodują, że są w stanie schować się nawet w maleńkich szparach, zakamarkach, pod listwami, w szwach materaca. Brak wędrujących osobników w środku dnia może dać złudne wrażenie, że ten problem nas nie dotyczy. Pluskwy w mieszkaniu mają mnóstwo kryjówek i szukanie ich wszystkich może być syzyfową pracą. Jednymi ze wskazówek, że zagościły w naszym domu, są ich odchody. Przywodzą one na myśl zaschniętą, czarno-brązową farbę plakatową. Chociaż sprawdzanie całego domu i mnóstwa zakamarków to dobra metoda, jednak nie zawsze mamy szansę zajrzeć tam, gdzie taki insekt jest w stanie wejść. Więc jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy? Należy pamiętać, że żerują głównie w nocy i karmią się krwią ludzką, a ukąszenia tych stworzeń pozostawiają charakterystyczne, czerwone ślady na skórze. Ugryzień jest zwykle więcej niż jedno, pozostają zaczerwienione obrzęki, niekiedy przypominające rumień. Takie obrażenia to może być znak, że mamy pluskwy w domu. Jest to jeden z sygnałów, że warto zwrócić się do naszej firmy, aby pluskwy w mieszkaniu przestały być kłopotem.

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania – warto postawić na profesjonalistów

Skoro wiemy już, jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy, to należy dowiedzieć się, jak się ich pozbyć. Często stosowane domowe sposoby nie są skuteczne. Wymiana pościeli, materaca czy nawet całego łóżka, nie zawsze spowoduje, że problem zniknie. Pluskwy w mieszkaniu mają wiele kryjówek, jak choćby listwa przypodłogowa czy tapeta ścienna. Wymiana przedmiotów może być pomocna, tym samym warto wyrzucić je w pojemnikach czy workach, które będą szczelnie zamknięte, by zminimalizować ich rozprzestrzenianie. Zdecydowanie warto zwrócić się po naszą fachową pomoc. Jeśli myślimy o tym, jak pozbyć się pluskiew z mieszkania na stałe, najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy. Doświadczone osoby wiedzą nie tylko, gdzie należy ich szukać, ale również jakiej metody użyć w konkretnym przypadku. Odpowiednia inspekcja pozwoli poznać zajęte już kolejne strefy, aby potem móc zastosować właściwe preparaty i urządzenia. Nasza firma wykorzystuje nowoczesne i bezpieczne sposoby, dzięki którym pluskwy w mieszkaniu przestaną być problemem.

Profesjonalne metody na pluskwy w mieszkaniu

Metody, które stosujemy do pozbycia się insektów to:

  • Termiczne zwalczanie pluskiew wysoką temperaturą (szczegółowe) – metoda ta jest coraz bardziej popularna, głównie ze względu na to, że nie wykorzystuje szkodliwych i nieskutecznych insektycydów. Pluskwy w mieszkaniu są wówczas zwalczane na sucho, na wilgotno, pod ciśnieniem i naprzemienne. Bezpieczna, nawet gdy są dzieci lub zwierzęta i nie niszczy sprzętów czy mebli oraz różnorodnych powierzchni. Zwalcza nie tylko same insekty, ale również ich jaja, dociera do zakamarków i nie wymaga opuszczania lokalu podczas jej wykonywania. Co więcej, działa również na inne pasożyty czy stawonogi.
  • IPM – sposób ten to połączenie termicznego szczegółowego zwalczania pluskiew wysoką temperaturą z długoterminowym zablokowaniem im dostępu do pożywienia. Jest uważana za jedną z form profilaktyki, ponieważ działa również długo po wykonaniu odpowiednich czynności. Do tego nie trzeba powtarzać jej, nawet jeśli pojawią się nowe pluskwy przyniesione przez ludzi lub przychodzące z zewnątrz. Pluskwy w domu wówczas nie będą problemem przez długi czas. Metoda ta posiada szereg plusów, jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt, lecz jest także dość czasochłonna.

Dzięki wykorzystywaniu tych nowoczesnych, ale także bezpiecznych metod, możemy pomagać naszym klientom, aby pluskwy w domu nie stanowiły więcej problemu.

Pluskwy w domu – warto zdziałać prewencyjnie

Ponieważ insekty te występują wszędzie i dbanie o czystość nie jest gwarantem, że pluskwy w mieszkaniu się nie pojawią, warto czujnie obserwować swoje ciało, to gdzie jesteśmy, siadamy, śpimy czy co kupujemy. Po pobytach w hotelach czy schroniskach należy dokładnie przejrzeć naszą walizkę oraz jej zawartość, czy przypadkiem nie przywieźliśmy ze sobą dodatkowych pasażerów. Pluskwy w mieszkaniu mogą się pojawić, gdy przynosimy do domu używane meble. Obojętnie czy są kupione, czy podarowane, zawsze warto je dokładnie obejrzeć, ponieważ mogą być siedliskiem insektów. Dbałość o higienę, sprzątanie, pranie pościeli i zaglądanie do zakamarków pozwoli na szybkie dostrzeżenie problemu, a następnie na odpowiednią reakcję. Chcąc uniknąć pluskiew, warto także załatać wszelkie szpary, gdzie mogłyby się ukryć jak np. odklejająca się tapeta, odstająca listwa przypodłogowa, odpadające elementy ściany.

Nasza firma od dawna pomaga w zwalczaniu pluskiew w domu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close