domowe sposoby na pluskwy

FAQ (Najczęściej zadawane pytania):

1. Jakie są domowe sposoby przeciwko pluskwom?

2. Co odstrasza pluskwy?

3. Jak wytępić pluskwy?

4. Pluskwy jak sie pozbyć?

5. Jak sprawdzić czy w domu są pluskwy?

6. Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

7. Jakie są domowe środki na pluskwy?

Domowe sposoby na pluskwy – pranie

Czy pranie wystarczy, żeby usunąć pluskwy? Pranie oczyszcza wszystkie typy materiału z pluskiew i ich jaj. Nie zawsze oczyści dokładnie z odchodów pluskiew pozostawiając brązowawe odbarwienia. Dla pewności temperatura programu powinna wynosić przynajmniej 50 st.C. 60 st.C. wystarcza w zupełności do zabicia pluskiew nie trzeba 90 st.. Pranie zwykle przychodzi na myśl pierwsze, jeżeli rozważamy domowe sposoby na pluskwy we własnym zakresie.

Domowe sposoby na pluskwy – prasowanie

Czy prasowanie niszczy jaja pluskwy zabija nimfy? Prasowanie rzeczy osobistych, szczególnie koszul nocnych jest jednym ze sposobów walki z pluskwami. Prasowanie koszuli nocnej niszczy jaja pluskwy jeżeli zostały tam jakieś złożone lub pojedyncze osobniki, które pozostały tam przypadkowo po nocy. Gdy pytamy klientów o zastosowane uprzednio domowe sposoby na pluskwy to prasowanie jest drugim z najczęściej wymienianych sposobów.

Łagodniejsze środki chemiczne na pluskwy:

Domowe sposoby na pluskwy ocet

Czy ocet odstrasza pluskwy? I czy może wytępić pluskwy? Ocet może odstraszać pluskwy. Smarowanie łóżka lub siebie octem lub polewanie podłogi wodą z octem może dać tymczasowy spadek liczby ukąszeń. Jest to jednak sposób niebezpieczny dla naszych oczu i układu oddechowego. Wdychane opary octu podrażniają błony górnych dróg oddechowych i mogą uszkodzić płuca. Skuteczność tego środka nie jest potwierdzona.

Domowe sposoby na pluskwy – nafta

Czy nafta odstrasza pluskwy? Zapach nafty może odstraszać owady. Raczej nie spowoduje ich umierania. Działa bardziej na owady latające niż na pluskwy.

Domowe sposoby na pluskwy – olejek eukaliptusowy

Czy olejek eukaliptusowy zabija albo odstrasza pluskwy? Może odstraszać pluskwy, a niektórzy nawet twierdzą, że może zabijać pluskwy. Zabijanie pluskiew przez olejek eukaliptusowy nie zostało jeszcze potwierdzone.

Naturalne środki na pluskwy:

Domowe sposoby na pluskwy – liście orzecha na pluskwy

Czy liście orzecha na pluskwy sprawdzają się? Zapach liści orzecha, podobno, odstrasza pluskwy. Skuteczność jest wątpliwa, bo bardzo dużo mamy przekazów poszkodowanych, gdy ta metoda w ogóle nie zadziałała.

Domowe sposoby na pluskwy – liście fasolki szparagowej łapią pluskwy

Czy liście fasolki szparagowej łapią i zatrzymują pluskwy? Tak. Liście fasolki szparagowej mogą unieruchomić część pluskiew. Metoda polegająca na obłożeniu łóżka czy posłania dużą ilością liści fasolki szparagowej – tak by stworzyć barierę fizyczną dla pluskiew i by grzęzły pośród ich włosków podczas próby sforsowania. Na liściach grzęźnie mała część pluskiew. Nie jest to metoda 100%.

Światło jako środek na pluskwy:

Domowe sposoby na pluskwy – zapalone światło

Czy pluskwy nie podejdą przy zapalonym świetle? Domowe sposoby na pluskwy można sklasyfikować jako bezpośrednie lub pośrednie. Zapalone światło jest typowym sposobem pośrednim. Nie działa na nie, ale powoduje, że pluskwy wychodzą mniej chętnie. Gdy będą głodne ta metoda raczej ich nie powstrzyma.

Domowe sposoby na pluskwy – światło UV na pluskwy

Czy światło UV na pluskwy odstraszy je? Bardzo mało szkodników jest obojętnych na światło UV. Jednych ono przyciąga – inne się przed nim chowają. Pluskwy domowe nie lubią długiego kontaktu ze światłem UV tak jak nie lubią przebywać wystawione na promienie słoneczne. Metoda może działać lepiej niż użycie zwykłego światła. Może nie być jednak w pełni skuteczna oraz człowiek nie powinien być narażony na działanie promieni UV, gdyż grozi to utratą wzroku i poparzeniem skóry.

Pluskwy jak się ich pozbyć metodami fizycznymi:

Domowe sposoby na pluskwy – szukanie i usuwanie fizyczne

Czy mogę zobaczyć wszystkie pluskwy i je skutecznie usunąć fizycznie? Te pracochłonne domowe sposoby na pluskwy w połączeniu są bardzo skuteczne w przypadku większej ilości pluskiew. Jedna z najmniej dokuczliwych i szkodliwych metod walki z pluskwami. Wszystkie widoczne pluskwy zostają usunięte. Nie sposób jednak zlustrować wszystkich miejsc grupowania się i przebywania owadów. Pluskwy uwielbiają miejsca ciasne i ciemne – właśnie po to by nie można ich było dostrzec. Trudno też zobaczyć małe, jasne nimfy wielkości 1,5 mm oraz perłowe jaja (1 mm) i dlatego nie jest to metoda dająca trwałe efekty.

Jaja pluskwy są widoczne na zdjęciu TUTAJ

Środki na pluskwy dotyczące mebli:

Domowe sposoby na pluskwy jak się pozbyć – wyrzucenie mebli

Czy jak wyrzucę wersalkę, sofę, łóżko, fotel z pluskwami to pozbędę się pluskiew? Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że pluskwy są wyłącznie w tych meblach. Najczęściej będą też ukryte w innych miejscach w promieniu do 3 metrów od łóżka. Niektóre konstrukcje łóżek wręcz ułatwiają walkę z pluskwami – usunięcie ich było by błędem. Zwykle nie trzeba usuwać żadnych mebli, na których się nie śpi.

Domowe sposoby na pluskwy – wymiana mebli na nowe

Czy jak wymienię wszystkie meble do spania na nowe to pozbędę się pluskiew? Daje nadzieję rozwiązania problemu przez, maksimum, 2-3 miesiące, ponieważ ukąszenia pluskiew nagle się urywają. Potem, stopniowo, problem zaczyna narastać na nowo. Rozwiązanie dla osób, dla których wymiana mebli do spania 4 razy w roku nie stanowi żadnego problemu. Dzieląc domowe sposoby na pluskwy na drogie i tanie to ten sposób wydaje się bardzo drogi w stosunku do ryzyka ponownego pojawienia się populacji pluskiew.

Domowe sposoby na pluskwy – remont mieszkania

Czy pluskwy mogą wrócić po remoncie? Niestety bardzo często pluskwy wracają po remoncie. Remont to jedna z najdroższych metod zwalczania pluskiew. Jeżeli jest przeprowadzony z innego powodu niż pluskwy to dobrze. Jeżeli natomiast pluskwy są głównym czynnikiem decydującym o remoncie – to niedobrze. to jeden z najdroższych domowych sposobów na pluskwy nie gwarantujących zniszczenia populacji. W trakcie remontu część pluskiew zostaje przemieszczając się pomiędzy dostępnymi kryjówkami, a część pozbawiona kryjówki i pożywienia przechodzi do lokali sąsiednich.

Domowe sposoby na pluskwy jak się pozbyć – odkurzanie na pluskwy

Czy odkurzanie usunie i wytępi pluskwy? Odkurzanie na pluskwy może zmniejszyć populacje, ale w ograniczonym zakresie, ponieważ nie lubią one przebywać na podłodze na otwartej przestrzeni. Metoda ta jest bardzo dobra przy innych owadach. W tym przypadku nie powoduje przechylenia szali. Pluskwy siedzą w głębokich szczelinach i pod materiałem, jaja pluskiew są mocno przyklejone do podłoża. Z tych względów odkurzanie nie daje rady całkowicie usunąć populację pluskiew. Odkurzanie jest wybierane jako trzecie najbardziej popularne domowe sposoby na pluskwy, trzeba jednak także uważać na wychodzenie ich z odkurzacza.

Jak wytępić pluskwy? – mrówki, czyli naturalni wrogowie:

Domowe sposoby na pluskwy – mrówki na pluskwy

Czy mrówki nadają się na pluskwy? I czy potrafią wytępić pluskwy? Nie jest to sposób zamierzony tylko byłby to skutek uboczny działalności mrówek. Teoretycznie, jeżeli w sypialni pojawią się mrówki – może powoli zaniknąć populacja pluskiew. Mrówki żywią się padłymi owadami i gryzoniami, konsumują jaja pluskiew jak i nie gardzą też młodymi żywymi osobnikami. Jad mrówek zabija pluskwy. Mrówki nie powodują już takiego stresu jak pluskwy, ale są szkodnikami spożywczymi. Mrówki faraona mogą też przenosić choroby. Największy problem w tym, ze mrówki wybiorą kuchnię, a nie sypialnie jako miejsce żerowania.

Temperatura jako środek na pluskwy:

Domowe sposoby na pluskwy – wystawienie mebli na mróz

Czy wystawienie mebli na mróz zabije pluskwy? Przy minus 18 st. C może zająć pluskwom, około, trzech tygodni by paść. Najlepsza temperatura, aby skutecznie wytępić pluskwy zaczyna się przy około minus 40 st. C – wtedy pluskwy mogą paść po kilkudziesięciu minutach.

Domowe sposoby na pluskwy – przeprowadzka

Czy przeprowadzając się pozbędę się pluskiew? Bardzo kosztowny i mało skuteczny sposób pozbycia się pluskiew. Często zabiera się pluskwy ze sobą z mieszkania. W efekcie są obecne w obydwu lokalach. By tego uniknąć najlepiej postępować wg TEGO PORADNIKA.

Profesjonalne zwalczanie pluskiew w ramach 5 najpopularniejszych pakietów proponowanych przez nas oraz badania na obecność pluskiew, kleszczy, obrzeżków, innych informacje w linku poniżej:

Zwalczanie pluskiew opinie, porównanie, opisy, plusy i minusy 11 metod zwalczania pluskiew w linku poniżej:

powrót na stronę główną:

Copyright © 2011 odpluskwianie.pl

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close